1

Eli.lt
Eli.lt

2007-12-15 23:17

Dar visai neseniai nusipirkau pinigu medeli , nelabai zinau kaip ji auginti , gal kas auginat , papasakokit apie ji : kiek kartu ji reikia lieti , ar jam reikia saules ir t.t.t Taip pat , pasirodykim viena kitai , kaip jis atrodo

Eli.lt
Eli.lt

2008-03-05 20:53

jis dar vadinamas Ziamiokulkas, aš ir gi turiu,

Zamiokulkas - aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. Savo lapais augalas panašus į zamiją, todėl pavadintas zamijalapiu zamiokulku ( Zamioculcas zamiifolia ) ir dažnai painiojamas su cikinių šeimos augalu - zamija.

Iš tikrųjų zamiokulkas priklauso aroninių ( Araceae ) šeimai. Tai Pietų Afrikos augalas, kuris gamtoje dažniausiai auga sausose vietovėse ir dažnai laikomas sukulentu. Po žeme zamiokulkas užaugina stambius šakniagumbius, kuriuose kaupia vandenį. Auga lėtai, todėl dideli augalai brangūs ir labai vertingi. Žydi tik gerai subrendę. Žiedai neišvaizdūs, kaip ir daugumos aroninių šeimos augalų. Tai nedidelė burbuolė su papėdlapiu.

Zamiokulką nesunku auginti. Geriausiai jaučiasi ryškioje, bet išsklaidytoje šviesoje, nors pakenčia ir pavėsį. Gali augti įvairioje temperatūroje, bet nemėgsta labai vėsių patalpų (iki 17oC). Pakenčia perdžiovinimą ir perlaistymą, bet geriau laistyti nuolat ir saikingai. Galima purkšti vandeniu, bet nepurkšti taip pat gerai auga. Vasarą 2 kartus per mėnesį pakaitomis tręšiama mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Tai pagreitina augimą ir sustiprina augalą.

Zamiokulką lengviausiai padauginti kero dalimis. Augalas išskirstomas į keletą dalių, kad kiekvienas šakniagumbis turėtų po vieną lapą. Galima nupjauti suaugusį lapą su šakniagumbio dalimi ir pasodinti į smėlio ir durpių mišinį. Pabandykite padauginti ir lapo plokšteles - nulaužkite vieną ir pasodinkite į smėlio ir durpių mišinį. Laikykite šviesiai ir šiltai (20-25°C), dėžutę ar vazonėlį uždenkite stiklu arba polietileno plėvele. Lapo plokštelė suformuoja ovalų šakniagumbį, kuris ušaugina šaknis ir lapus.

Gamtoje nepalankiomis sąlygomis zamiokulkas numeta lapelius, kurie vėliau dažnai išleidžia šaknis ir taip pasidaugina. Jeigu krinta jūsų zamiokulko lapeliai, augalui greičiausiai kažkas nepatinka. Lapeliai savaime pradeda kristi ir tuomet, kai augalas pasensta. Jį reikia išskirstyti ir persodinti.

Žemei zamiokulkas nereiklus, tinka daržo žemės (velėninės), lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys lygiomis dalimis. Kad oras ir vanduo lengviau pasiektų šaknis, galima įdėti smulkintų kiminų ir medžio anglies gabalėlių. Zamiokulkas labai mėgsta persodinimą — kasmet į didesnį ir platesnį indą.

Zamiokulkai labai atsparūs ligoms ir kenkėjams. Kartais gali užpulti amarai, dažniausiai jaunus ūglius. Naikinami paprasčiausia vandens srove, o kai lapai subręsta, amarai savaime dingsta. Jei kambaryje labai sausa ir šilta, gali užpulti voratinklinės erkės. Tuomet augalą būtina dažniau nupurkšti vandeniu. Kenkėjai naikinami fastaku, fitovermu ir kitais insekticidais.

Svarbiausia zamiokulką laikyti švariai, šviesiai ir laistyti saikingai. Nereikia dažnai dalinti, juk dideliame kambaryje gražiau atrodo dideli, vešlūs ir sveiki augalai.

Eli.lt
Eli.lt

2008-05-30 11:40

Mano pinigų medį baigia katinas nugulėt

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 12:31

norejau paklausti gal kas zinote: mano pinigu medelis pasodintas i tikrai nemaza vazona,manau jam vietos uztenka,tik tiek ,kad saknys matosi virsuje,ar cia lb blogai? beto mano pinigelio kai kurie virsutiniai stiebeliu lapeliai nupuvo arba nudege,kodel taip galejo atsitikti?

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 12:54

ot idomu,ar jis tikrai ta gerove pritraukia?ar cia tik dar vienas prietaras? vis galvoju isigyt,bet nezinau.o gal paciam pirkti jo negalima, ji padovanot kas nors turi?

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 13:51

Cituoti(Rasiukas @ Jul 2 2008, 12:54 PM) 33173
ot idomu,ar jis tikrai ta gerove pritraukia?ar cia tik dar vienas prietaras? vis galvoju isigyt,bet nezinau.o gal paciam pirkti jo negalima, ji padovanot kas nors turi?

niu as girdejau,kad turi kazkas padovanoti as va katik patresiau savo pinigeli

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 15:47

Cituoti(voveryte @ Jul 2 2008, 11:51 AM) 33174
niu as girdejau,kad turi kazkas padovanoti as va katik patresiau savo pinigeli

tada reikes uzsiprasyt,kad kas nors padovanotu

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 16:08

O musm padovanojo močiute tai auga auga gelyte tik kažkaip letokai.

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 16:13

tik vat as viena problemele turiu prie manes visos geles nudziuva maniskis jau juokauti pradejo,kad geles man alergiskos

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 16:32

Cituoti(Katukas @ Jul 2 2008, 02:29 PM) 33203
Ir ka tikrai visos geles?

joa ir vat dabar,tokia didele ir grazia gele turim,iki lubu beveik,bet vat lapai pradejo geltonuoti ir kristi sakau as vampyre geliu kokia gal?

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 16:35

pabandyk pasneketi su gelemis ir jas pamilti mano mociute taip daro tai pas ja vesi viskas lb

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-02 20:21

Cituoti(voveryte @ Jul 2 2008, 02:35 PM) 33207
pabandyk pasneketi su gelemis ir jas pamilti mano mociute taip daro tai pas ja vesi viskas lb

seip tai as myliu geles,turejau kaledini kaktusa toki,su tokiais graziais ziedais niu kai sekretore dirbau,kabinete ji pas mane stovejo...tai per nakti ziedeliai susiskliausdavo,o is ryto as atejus juos pakalbindavau tai per kelias minutes issiskleisdavo bet vat paskutiniu metu nezinau kas pasidare

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-08 19:46

Žodžiu nusipirkau trašų "Vita-1" palaisčiau gėles,tai pasaka jau po vieno karto kitas reikalas,pinigelis du naujus stiebelius išleido,o bambukas lb sužaliavo

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-09 10:32

Cituoti(voveryte @ Jul 2 2008, 04:35 PM) 33207

o vat juokas juokais
Mano mociute su gelem - kaip su gyvom. Pas ja viskas zydi, zelia, net tokioms, kurioms pas mus "vieta netinkama".

Pas mane ir darbe, ir namie irgi auga ir zelia tos geles, kurias apvaikstau tiesiogine ir netiesiogine prasme

Cituoti(Rasiukas @ Jul 2 2008, 12:54 PM) 33173

nezinau, ar prietaras, ar ne, bet jau kai vienas medis nuvysta, tai as saknele atsilauziu ir uzsiauginu kita - taip sakant tfu tfu tfu, kad pinigeliai neiseitu

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-22 17:05

niu pasigirsiu jums,kad mano pinigelis lb lb paaugo ir du naujus stiebelius isleido ir cia manau,nuo Vita-1 trasu

Eli.lt
Eli.lt

2008-07-27 12:00

negi nera cia auginanciu pinigu medeli?

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 16:32

Yra yra aš turiu, auga ir dideja bet dar neivieno karto nedaviua trašu, gal jau reiketu..

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 16:39

ir aš turiu, labai patinka man jis Sakykit, o jį purkšti galima?

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 16:42

Cituoti(Katukas @ Mar 5 2008, 09:53 PM) 24496
jis dar vadinamas Ziamiokulkas, aš ir gi turiu,

Zamiokulkas - aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. Savo lapais augalas panašus į zamiją, todėl pavadintas zamijalapiu zamiokulku ( Zamioculcas zamiifolia ) ir dažnai painiojamas su cikinių šeimos augalu - zamija.

Iš tikrųjų zamiokulkas priklauso aroninių ( Araceae ) šeimai. Tai Pietų Afrikos augalas, kuris gamtoje dažniausiai auga sausose vietovėse ir dažnai laikomas sukulentu. Po žeme zamiokulkas užaugina stambius šakniagumbius, kuriuose kaupia vandenį. Auga lėtai, todėl dideli augalai brangūs ir labai vertingi. Žydi tik gerai subrendę. Žiedai neišvaizdūs, kaip ir daugumos aroninių šeimos augalų. Tai nedidelė burbuolė su papėdlapiu.

Zamiokulką nesunku auginti. Geriausiai jaučiasi ryškioje, bet išsklaidytoje šviesoje, nors pakenčia ir pavėsį. Gali augti įvairioje temperatūroje, bet nemėgsta labai vėsių patalpų (iki 17oC). Pakenčia perdžiovinimą ir perlaistymą, bet geriau laistyti nuolat ir saikingai. Galima purkšti vandeniu, bet nepurkšti taip pat gerai auga. Vasarą 2 kartus per mėnesį pakaitomis tręšiama mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Tai pagreitina augimą ir sustiprina augalą.

Zamiokulką lengviausiai padauginti kero dalimis. Augalas išskirstomas į keletą dalių, kad kiekvienas šakniagumbis turėtų po vieną lapą. Galima nupjauti suaugusį lapą su šakniagumbio dalimi ir pasodinti į smėlio ir durpių mišinį. Pabandykite padauginti ir lapo plokšteles - nulaužkite vieną ir pasodinkite į smėlio ir durpių mišinį. Laikykite šviesiai ir šiltai (20-25°C), dėžutę ar vazonėlį uždenkite stiklu arba polietileno plėvele. Lapo plokštelė suformuoja ovalų šakniagumbį, kuris ušaugina šaknis ir lapus.

Gamtoje nepalankiomis sąlygomis zamiokulkas numeta lapelius, kurie vėliau dažnai išleidžia šaknis ir taip pasidaugina. Jeigu krinta jūsų zamiokulko lapeliai, augalui greičiausiai kažkas nepatinka. Lapeliai savaime pradeda kristi ir tuomet, kai augalas pasensta. Jį reikia išskirstyti ir persodinti.

Žemei zamiokulkas nereiklus, tinka daržo žemės (velėninės), lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys lygiomis dalimis. Kad oras ir vanduo lengviau pasiektų šaknis, galima įdėti smulkintų kiminų ir medžio anglies gabalėlių. Zamiokulkas labai mėgsta persodinimą — kasmet į didesnį ir platesnį indą.

Zamiokulkai labai atsparūs ligoms ir kenkėjams. Kartais gali užpulti amarai, dažniausiai jaunus ūglius. Naikinami paprasčiausia vandens srove, o kai lapai subręsta, amarai savaime dingsta. Jei kambaryje labai sausa ir šilta, gali užpulti voratinklinės erkės. Tuomet augalą būtina dažniau nupurkšti vandeniu. Kenkėjai naikinami fastaku, fitovermu ir kitais insekticidais.

Svarbiausia zamiokulką laikyti švariai, šviesiai ir laistyti saikingai. Nereikia dažnai dalinti, juk dideliame kambaryje gražiau atrodo dideli, vešlūs ir sveiki augalai.

man reikia būtinai patrešti ir persodinti..

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 16:48

oi kokia, viskas surašyta, o net peržiūrėt nesugebu. Ačiū Katuk

1

Viršun ^ | Forumas > Flora ir aplinkos tvarkymas > Pinigu medis

Prisijungti su
Šiandien gimtadienius švenčia (8)