2

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 16:56

Cituoti(numlock @ Aug 5 2008, 04:48 PM) 36732
oi kokia, viskas surašyta, o net peržiūrėt nesugebu. Ačiū Katuk

tiesa sakant ir aš irgi nesugebu, .. trešt reikia gelyte o aš tingine tokia netrešu,,

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-05 17:03

aš patrešiu, tik su persodinimais man bėda, niekaip neprisiruošiu

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-10 08:07

Kaimynė išdavė, kad šiandien ir rytoj labai tinkamas laikas viskam sodinti ir persodinti, tai mano pinigėlis jau turi "naujus namučius". Lauksiu naujų šakų, nes senajame vazonėlyje šaknys buvo išlindę, nebeturėjo vargšiukas kuo ir kur maitintis.Vazoną teko sukarpyti, kol išvadavau . Dabar ir trąšų nereikės

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-10 12:24

Turiu ir as pinigu medi isleidzia viena saka kita nudziusta idomu kame reikalas !Gal mergaites turit koki patarima ?Buciau labai dekinga !Dar turiu Juka ir nelabai nori priprast mano namuciuose ,o man geles tai viskas ,idomu ar tai tiesa kad pas mane bute siaurinis kampas ir butent ten nei viena gele neauga,isskyrus kaktusus ! Ankstesnej vietoj kur gyvenom geles tiesiog bujojo pas mane ,o dabar net norisi !

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-10 12:27

pas mus taip pat nudziuvo pinigu medis..na gal nepatiko vieta kurioje buvo padetas ar dar kas

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 01:25

as tai nupurskiu i su vandenuku

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 08:58

As mamai pries gerus metus laiko padovanojau pinigu medi tai is pradziu labai graziai augo, bet po kokiu metu pradejo puti nuo saknu galvojom, kad per daznai laistom ir kad is virsaus negalima laistyti... laistydavome reciau ir tik is apacios - nepadejo ir medelis galutinai supuvo taip ir nesupratom kas jam negerai buvo...

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 12:33

Na tai visko gali buti jog vandenuko jam per daug buvo, na o man reikia susiruošti kažkaip persodinti savo gelyte.

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 12:47

Kai įsimeta puvinys, čia jau be chemikalų neapseisi, reikia naudoti kokį fungicidą tam reikalaui esu nusipirkusi Topazą

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 12:55

Kita karta zinosiu

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-11 13:12

Cituoti(čiučiundra @ Aug 11 2008, 12:47 PM) 37978
Kai įsimeta puvinys, čia jau be chemikalų neapseisi, reikia naudoti kokį fungicidą tam reikalaui esu nusipirkusi Topazą

niu ačiu iž tikrai naudinga infrmacija

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-15 20:28

Sveikutes gal kas patarsit kokiu trasu reikia pinigu medziui ?Is anksto dekoju !

Eli.lt
Eli.lt

2008-08-15 23:52

nudvasinau aš tuos pinigus... iš pradžių katinas apgraužė, o paskui stipo stipo ir nustipo..

Eli.lt
Eli.lt

2008-09-04 20:05

Cituoti(Emanuela @ Aug 15 2008, 08:28 PM) 38679
Sveikutes gal kas patarsit kokiu trasu reikia pinigu medziui ?Is anksto dekoju !

aš naudoju Vita - 1 ,niu pasaka man

štai mano pinigėlis

Eli.lt
Eli.lt

2008-09-04 20:44

Toks augalas jau ir pinigus turetu veisti ant lapuku

Eli.lt
Eli.lt

2008-09-04 21:15

jo jo turetu labai dziugu butu,gal kada taip ir atsilygins uz tai kad auginau ir rupinausi juo paliks gal koki palikima

Eli.lt
Eli.lt

2008-09-05 09:48

Na tikras grožis, tavo gelyte

Eli.lt
Eli.lt

2008-09-05 11:20

ačiū ačiū,myliu ja labai ir pašneku su ja,gal del to ji taip ir auga beja as ten esu pridejusi keleta akmenuku,tai kartais pakeliu juos perdedu ir kai pakeliau,tai ten kazkokie sliekai buvo zodziu dar ju yra laistymo leksteleje ka manote apie tai?

Rojaus sodai
svečias

2009-11-16 16:34

Eli.lt 2008 03 05
jis dar vadinamas Ziamiokulkas, aš ir gi turiu,

Zamiokulkas - aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė. Savo lapais augalas panašus į zamiją, todėl pavadintas zamijalapiu zamiokulku ( Zamioculcas zamiifolia ) ir dažnai painiojamas su cikinių šeimos augalu - zamija.

Iš tikrųjų zamiokulkas priklauso aroninių ( Araceae ) šeimai. Tai Pietų Afrikos augalas, kuris gamtoje dažniausiai auga sausose vietovėse ir dažnai laikomas sukulentu. Po žeme zamiokulkas užaugina stambius šakniagumbius, kuriuose kaupia vandenį. Auga lėtai, todėl dideli augalai brangūs ir labai vertingi. Žydi tik gerai subrendę. Žiedai neišvaizdūs, kaip ir daugumos aroninių šeimos augalų. Tai nedidelė burbuolė su papėdlapiu.

Zamiokulką nesunku auginti. Geriausiai jaučiasi ryškioje, bet išsklaidytoje šviesoje, nors pakenčia ir pavėsį. Gali augti įvairioje temperatūroje, bet nemėgsta labai vėsių patalpų (iki 17oC). Pakenčia perdžiovinimą ir perlaistymą, bet geriau laistyti nuolat ir saikingai. Galima purkšti vandeniu, bet nepurkšti taip pat gerai auga. Vasarą 2 kartus per mėnesį pakaitomis tręšiama mineralinėmis ir organinėmis trąšomis. Tai pagreitina augimą ir sustiprina augalą.

Zamiokulką lengviausiai padauginti kero dalimis. Augalas išskirstomas į keletą dalių, kad kiekvienas šakniagumbis turėtų po vieną lapą. Galima nupjauti suaugusį lapą su šakniagumbio dalimi ir pasodinti į smėlio ir durpių mišinį. Pabandykite padauginti ir lapo plokšteles - nulaužkite vieną ir pasodinkite į smėlio ir durpių mišinį. Laikykite šviesiai ir šiltai (20-25°C), dėžutę ar vazonėlį uždenkite stiklu arba polietileno plėvele. Lapo plokštelė suformuoja ovalų šakniagumbį, kuris ušaugina šaknis ir lapus.

Gamtoje nepalankiomis sąlygomis zamiokulkas numeta lapelius, kurie vėliau dažnai išleidžia šaknis ir taip pasidaugina. Jeigu krinta jūsų zamiokulko lapeliai, augalui greičiausiai kažkas nepatinka. Lapeliai savaime pradeda kristi ir tuomet, kai augalas pasensta. Jį reikia išskirstyti ir persodinti.

Žemei zamiokulkas nereiklus, tinka daržo žemės (velėninės), lapinės, durpinės žemės ir smėlio mišinys lygiomis dalimis. Kad oras ir vanduo lengviau pasiektų šaknis, galima įdėti smulkintų kiminų ir medžio anglies gabalėlių. Zamiokulkas labai mėgsta persodinimą — kasmet į didesnį ir platesnį indą.

Zamiokulkai labai atsparūs ligoms ir kenkėjams. Kartais gali užpulti amarai, dažniausiai jaunus ūglius. Naikinami paprasčiausia vandens srove, o kai lapai subręsta, amarai savaime dingsta. Jei kambaryje labai sausa ir šilta, gali užpulti voratinklinės erkės. Tuomet augalą būtina dažniau nupurkšti vandeniu. Kenkėjai naikinami fastaku, fitovermu ir kitais insekticidais.

Svarbiausia zamiokulką laikyti švariai, šviesiai ir laistyti saikingai. Nereikia dažnai dalinti, juk dideliame kambaryje gražiau atrodo dideli, vešlūs ir sveiki augalai.

Šis straipsnis vogtas is www.rojaussodai.lt

Sukurtos temos: 3   Diskusijose pasisake: 291

2009-11-18 09:23

O mano pinigu medelis taip pradėjo greitai augti, kad ojojoi :) . Galvoju , reikia loterijos bilietų prisipirkti... Pas mus matyt geros sąlygoa. Namai šildomi kondicionieriumi, gali pasireguliuoti temperatūra, o ir drėgmės lygis geras, nusipirkom drėgnomatį ir tikrinam, nes sausas oras juk labai kenkia ne tik augalams, bet ir žmogui... Kol kas drėgmės pakanka :) .

Norėjau paklausti, ar galima būtų šiuo metu, lapkritį, persodinti ta pinigų medelį? Ar tinkamas metas... Jam jau vazone vietos mažoka tikrai...

2

Viršun ^ | Forumas > Flora ir aplinkos tvarkymas > Pinigu medis

Prisijungti su
Šiandien gimtadienius švenčia (8)