Forumas > Naujagimis ir kūdikis > Rėkiantys kūdikiai kavinėse
Eli.lt
Eli.lt

2007-09-21 11:22

Sėdim su drauge lauko kavinėje, geriam kavutes, plepam, daug žmonių aplinkui ir stebim tokį vaizdelį: prie vieno staliuko susėdusios kelios mamytės su vežimukais, taip pat geria kavą, plepa, ilsisi, tačiau tuo pat metu jų vaikai klykia. Ne pastoviai, bet pakankamai. Ar jie pavargę, ar jie miego nori, gal valgyti ar gerti, bet kas svarbiausia - jaunoms mamytėms rėkimas dzin, nes, kaip žinoma, jos jau pripratusios prie to ir nekreipia dėmesio

Va čia ir užvirė mūsų diskusija. Aš už mamas, kad jos taip pat turi teisę sėdėti su mažais vaikais, leisti laisvalaikį kaip nori. Žinoma, gaila klykiančių vaikų ir jokio dėmesio nerodančių mamų. Visa tai vargina ir t.t.

Mano draugė, kuri beje labai myli vaikus, nesutinka su kūdikių buvimu ir klykavimu ten, kur kiti ateina ne jų klausytis, o ilsėtis, bendrauti. V.ž. ji nesupranta, kaip galima trukdyti kitiems ir nekreipti į aplinkinius jokio dėmesio. Apie toleranciją negali būti ir kalbos, jei vienas jaučiasi dzin, o kitas kenčia nuo diskomforto.

Ką manote jūs apie tokias situacijas? Beje, teko matyti kūdikius alubariuose, masiniuose susibūrimuose, kur ir vyresniems vaikams ne vieta.

Eli.lt
Eli.lt

2007-09-21 14:12

Aš už tai, kad visiems būtų gerai. Vaikams taip pat. O jei vaikas verkia, vadinasi kažkas negerai (ne iš džiaugsmo gi). Motinos pareiga pirmiausia pasirūpinti kūdikiu (net jei ji alkana, pavargusi, suirzusi ir t.t.). Vaikui augant prioritetai pamažu persiskirsto, nes juk kiekvienas turi suprast, kad ne jo vienintelio norai turi būti tenkinami (pvz.: supynės palauks, kol mama pavalgys ar šiaip pailsės gerdama kavą), bet tai aišku įvyksta palaipsniui ir apie tai jokios kalbos negali būt, jei tam vaikui tik keli mėn.
Ir pati su savais vaikais lankausi kavinėse, bet jie nė karto ten nėra klykę. Būna, kad reiškia nepasitenkinimą dėl kažko, bet dažniausiai problema išsprendžiama ir tiek. Jei nepavyksta - keliaujam namo, nes reikia gerbt (ir išmokyt vaikus tą daryt) kitus žmones.
Žodžiu, norint galima taip viską susiorganizuot, kad visiems bus gerai.

Esu kategoriškai prieš, kad vaikai lankytusi tokiose vietose, kur vartojamas alkoholis. Aš pati - 99% abstinentė.

Eli.lt
Eli.lt

2007-09-21 15:00

Kategoriškai nesu prieš vaikus, kad jie būtų ten, kur vartojamas alkoholis. Bet kai vieta pvz grynas alubaris, baras, kur paprastai tik geriama arba geriama ir užkandama, tai ten vaikams tikrai ne vieta. Ypač kai anksčiau visur buvo gausiai rūkoma, o tokiose įstaigose rūkydavo kone dešimt kartų smarkiau.

Visokios kavinukės, kavinės, restoranėliai nieko blogo vaikams "nelinki".

Draugė tuo ir piktinosi, kad vaikai rėkia, mamos nekreipia dėmesio, visi kiti klausosi, ramybės ir poilsio nėra. Juk kai kažkas šalia klykia, tau pačiam darosi nervinė įtampa.

Eli.lt
Eli.lt

2007-09-22 22:22

Cituoti(išlepinta @ Sep 21 2007, 03:00 PM) 22498
Kategoriškai nesu prieš vaikus, kad jie būtų ten, kur vartojamas alkoholis. Bet kai vieta pvz grynas alubaris, baras, kur paprastai tik geriama arba geriama ir užkandama, tai ten vaikams tikrai ne vieta. Ypač kai anksčiau visur buvo gausiai rūkoma, o tokiose įstaigose rūkydavo kone dešimt kartų smarkiau.
Visokios kavinukės, kavinės, restoranėliai nieko blogo vaikams "nelinki".

Draugė tuo ir piktinosi, kad vaikai rėkia, mamos nekreipia dėmesio, visi kiti klausosi, ramybės ir poilsio nėra. Juk kai kažkas šalia klykia, tau pačiam darosi nervinė įtampa.

Būtent tuos grynai "alkoholinius" barus ir turėjau omeny Teko kartelį matyt, kaip kažkokia mergužėlė buvo atsinešusi į naktinį klubą visai dar mažiliuką. Miegojo jis ten pas ją vežime, nei rėkė nei ką, bet vis tiek vaizdelis buvo kraupus Ypač kai ji jau "apšilusi" lngavo iš to klubo lauk ir vos neišvertė vaiko iš vežimo...

Eli.lt
Eli.lt

2007-10-14 21:51

Mes su šeima beveik visur keliaujam, net į masinius susibūrimus bet tik todėl, kad vaikas tuo metu miega ar ramiai dairosi. Aš tikrai ne už tai, kad su vaikais mamos lankytųsi alaus baruose. Pati kažkada galvojau, kad reikia auginti (būtent auginti, o ne žiūrėti,kaip auga) vaiką, atsidėti tam, kažkuriam laikui pamiršti renginius ir pan. Kai atsirado vaikas, pradėjau kitaip galvoti. Bet jei mano sūnųs būtų rėksnys tikrai nevaikščiočiau po kavines, bent kol išaugtų iš rėkimo amžiaus

Eli.lt
Eli.lt

2007-10-17 08:24

Mano pačios jaunėlis - dar visai kūdikis, tai... gal ir turėčiau suprasti tas mamas kavinėje? Bet, tiesą sakant, nelabai galva išneša, kaip galima laikyti vaiką viešoje vietoje ir nekreipti dėmesio į jo verkimą?

Neturiu nieko prieš vaikus kavinėse. Su vyresniais būna visaip - na, kartais užeina ožiukas, pabliauna, bet ir tai - ieškai, žmogus, tada kompromiso, pasivedi kur į šalį, paramini. Bet klykiantis kūdikis. Čia jau visai nesuprantu. Ne kartą pati sėdėjau kavinukėse su vaikais, ne kartą buvo taip, kad mažius ima verkti.

Tačiau visada rasdavau kažkaip išeitį: paimi ant rankų, panešioji, jei reikia - kur nors nuošaliau pamaitini (paprastai išeidama pasirūpinu tokiu garderobu, kad prireikus vaikutį pamaitinti nebent prie pat sėdintis žmogus suprastų, kad aš maitinu, o ne šiaip priglaudus sūpuoju, bet dažniausiai dėl šventos ramybės tiesiog nueidavau į mašiną to padaryti).

Yra buvę ir taip, kad vaikas trūks plyš nori ant rankų - tada su vyru kavą gerdavom pakaitom: vienas nešioja, sūpuoja, kitas tuo metu kavą geria...

Žodžiu, išeičių yra, tikrai yra, ir ne viena. Bet va taip atsipūtus ir nusispjovus ne tik į aplinkinius, bet ir į savo vaiką - tai čia ką ir bekalbėti. Čia jau, sakyčiau, nebe rėkiančio vaiko netoleravimas. Čia - nesusipratusios motinos (ar tėvo, močiutės, auklės - priklausomai kas su tuo vaiku kavinukėje sėdi) netoleravimas

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-12 11:30

Vakar buvo panaši situacija, tik ne kavinėje, o viešajame transporte.

Ten jau buvo vyresnė mergaitė, bet dar pilnai nemokanti kalbėti. Ir ką gi? Ji visą kelia rėkavo savo kalba kažkokius žodžius, o tokia skardžiabalsė!

Aš geriau įsiklausiau, įsižiūrėjau, ką ji daro sėdėdama ant mamos kelių: ji savo riksmais kalbina šalia esančią moteriškę, kuri tuo metu sklaido laikraštį. Kai moteriškė į ją pasižiūri, nusišypso, mergaitė iškart sukruta ir sako "Atiū atiū" ir linksi galvelę

O ką daro mama??? Ji sėdi ir tik sako šššššš, baik, nerėkauk, ša....

Nesakau, kad nereikia drausminti vaikų, bet kai drausmini vaiką - gal reiktų pasiūlyti jam alternatyvą, KĄ jis tuomet turi daryti?

Jei mergaitė tokiu būdu reikalauja dėmesio - gal galima jai jo skirti? Jei jau vis tiek yra važiuojama

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-12 20:00

norėjau veltis detaliau į diskusiją, bet lyg ir tingiu... Nors mes su Meda daug kur einam, o ką daryt??? Lengva kalbėt tiems, kas turi kam vaiką palikti, o mes iki 2, 5 metų nė sykio, nei nakčiai nebuvom jos palikę, o ir dieną tik retais retai atvejais... Na ir ką, einam kartu ir draugai su vaikais ateina ir į kavines ir lauko kavinėn kašį žiūrėt... o kur dėtis - namie vien neišbūsi, o užsisklendus tik dėl vaikų, gali nupušti...
Aišku, vaikų / kūdykių stengiamės nerikdint, nors visaip būna... Pamenu vasarą rotušėj buvom su drauge ir mazgėm, jos mazgei jau trys, bet toks ožys su bliovimu užėjo, ignoruotum, greičiau praeitų, tai ne tuoj nuo kito stalo moterėlė (po stiklinytės degtinėlės) pakilo mus auklėt, vaiką ramint, ta išsigandus neaiškios tetos dar labiau bliaut ėmė... Kam to reikia? Esam labai greiti už kitus spręst, jų batų nesimatavę, greit puolam moralizuot ir etiketes klijuot... O tikro supratimo ir tolerancijos pišššš - kiek yra tekę su mazge keliaut, o keliaujam daug ir jau nuo 7 mėn (ir vis dar sveiki gyvi ) , niekad nieks eilėse neužleisdavo, ar prisėst nepasiūlydavo.... visad tik pašaipi mina palydėta "išmintingos" frazės, kad nėr ko su tokiu mažu vaiku tūsytis visur, namie aukit... Vat čia ir išlenda visos tautos, valdžios ir valstybės pozicija vaikų ir jaunų šeimų atžvilgiu. Jūsų mokesčių ir darbo jėgos reikia, bet geriau išlįskit, kai jau galėsit sau duoną užsidirbt...

SORRY, bet visa tai yra kiekvieno asmeninis pasirinkimas... Man kavinėse trukdo jaunos kavytę gurkšnojančios ir garsiai besikeikiančios mergelės, nemėgstu svetimų "tetų' mano vaiką linksminančių, kalbinančių ar dar kai - bet tyliu... nes ne mano daržas, ne man jį knisti ... Ir jei jau kalbėt apie tai, kad vaikams alubariuose ne vieta, imkim ir paskaičiuokim, kiek Kaune, tarkim, yra kavinių su kampu vaikams? Mizeris, jei kas yra tai tik PC (deja, man tai netinka), lankytojai su vaikais niekur nepageidautini, nes nepatogūs...

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-15 11:12

Taip, pilnai pritariu tau dėl to, kad "vaikai nepatogūs yra" kavinėse ir kitose viešose vietose...
Dabar pati pamąsčiau, kad jau senokai teko matyti tokią pritaikytą kavinę...
O pati žinau, kad tikrai kartais nėra, kur to lialiaus padėti, bet ir išeiti norisi...

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-15 11:56

kaži kodėl niekam netrugdo girti rėkiantys klijentai,o tik verkšlenantys vaikai
O kur tom mamom dėtis su tais vaikučiais?negi sedėt namie iki kol jie taps pilnamečiai
Ankščiau būdavo labai patogu kai parduotuvėse būdavo vaikų kambariai ,palieki vaiką ir eini šopintis,ir juos panaikino Greit su vaikais bus uždrausta rodytis viešoje vietoje,kad kokiam užkietėjusiam poilsiautojuj netrugdytu vaiko verksmas ar juokas

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-15 14:16

Panaikino, nes taupo
Nes auklių kaina - patikėkit, kiek mažai joms moka Kas ten eis dirbti?
O dar būna tokie kuriozai - paliekami vaikai visai dienai! Kažkaip man į galvą netelpa, kaip taip padaryti mamos gali Mažiukus, nevalgiusius, nemiegojusius....

Pati esu mačiusi tokių variantų. Žinoma, kad retai, bet vis tiek taip būna...

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-15 16:13

vat tokiu atveju tai jau tikrai soc. rūpyba ir vaiko teisės turėtų įsikišt ... SIAUBAS... pagalvot baisu...

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-15 17:51

Na šiaip tai reikia kreiptis į soc instanciją tokiu atveju
bet ir būna mamyčių siaubas

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-17 12:45

Cituoti(gazelių gazelė @ Dec 12 2008, 08:00 PM) 47459imkim ir paskaičiuokim, kiek Kaune, tarkim, yra kavinių su kampu vaikams? Mizeris, jei kas yra tai tik PC (deja, man tai netinka), lankytojai su vaikais niekur nepageidautini, nes nepatogūs...

Delfyje aptikau tokį straipsnį: Mamos su vežimėliais kavinėse ir parduotuvėse nepageidaujamos, kitaip tariant "dasigyvenom"

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-17 19:12

o mes kaip tik savaitgali po darbu su vyru ir draugais nuejome i restorana pavakarieniauti ramiai po darbu atsipusti. o restorane kompanija su dviem mazais vaikais.vienam apie 3 kitam gal 2 gal dar nera. tevai visai nekreipia i juos demesio o jie spygauja laksto po restorana. metosi is kazkokiu maisto atlieku. as labai tolerantiska, bet pasakykite kaip tokiais atvejais reiketu elgtis. juk tu atejai pailseti moki didlius pinigus uz komforta???

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-17 23:31

Cituoti(mazyle @ Dec 17 2008, 05:12 PM) 47672
o mes kaip tik savaitgali po darbu su vyru ir draugais nuejome i restorana pavakarieniauti ramiai po darbu atsipusti. o restorane kompanija su dviem mazais vaikais.vienam apie 3 kitam gal 2 gal dar nera. tevai visai nekreipia i juos demesio o jie spygauja laksto po restorana. metosi is kazkokiu maisto atlieku. as labai tolerantiska, bet pasakykite kaip tokiais atvejais reiketu elgtis. juk tu atejai pailseti moki didlius pinigus uz komforta???

o kas žino, gal tėvai su vaikais moka dar didesnius? Yra kavinių - restoranų, kur su vaikais neinama... Visada galima bandyti gražiai užsiminti tėtukams, kad jų atžalos jau peržengia ribas, bet apskritai, tai aš nesuvokiu tokių bendrinių priekaištų... Vaikai, ypač tokio amžiaus, būna laaabai judrūs. Tėvai beje irgi žmonės ir augina jūsų pencijų uždirbėjus... Juolab, kad tėvai su vaikais tikrai turi mažiau progų poilsiui ir bendravimui... O gal visgi įstatymiškai juos uždraust kaip nepatogius klientus??? Išeitis paprasta - atkurti išnaikintus vaikų kampus... Sorry, bet kol mūsų interesų irgi nieks nepaiso, mes einam į kavines tokias, kokios yra, kur vaikams tenka žaist prie staliuko... neketinu užsidaryt namuose su vaiku, dėl kitų patogumo...

Eli.lt
Eli.lt

2008-12-23 12:50

As nieko pries kad mamos su vaikuciais eina gerti kavos ir kazkur pasisedeti, bet vaikui turi skirti demesio taip pat, kad jis nerektu... pati esu jauna mama, bet dar niekur kur sedejau ir kavinejausi, mano vaikas nereke.... jei vaikas laiku pamaitintas, pakeisti pampersai ir pailsejes, tai jis ramus ir niekam netrukdo.... Mes net vestuvese dalyvavom, kai mazylei buvo 4men ir viskas buvo gerai... zinoma mes ten neuzsibuvome per nakti, buvome iki tol kol mazylei jau reikejo miegucio...

Sukurtos temos: 0   Diskusijose pasisake: 43

2015-08-24 17:20

Tolerancija - zodis apbudinantis, kuo reiketu vadovautis nupasakotoje situacijoje. Pritariu issakytai minciai, kad dauguma musu labai greiti teisti ir rodyti pirstais i kitu klaidas. I kito kaili neilysi, taigi ir isvada, kad tokios mamytes elgiasi netinkamai, butu klaidinga daryti. Esu linkusi tiketi, kad jos tiesiog naturaliai savo vaiku negirdi. Tai joks pasiteisinimas, taciau ar verta pulti aiskinti, jog tvarkytu vaika. Abejoju...tik nervus susigadinsi. Geriau "neuzsiciklinti" del svetimo vaiko verkimo ir daryti tai, ko ir atejai i kavine. Nebukime tokie jautrus, tuomet ir problema neatrodys tokia didele.  

Viršun ^ | Forumas > Naujagimis ir kūdikis > Rėkiantys kūdikiai kavinėse

Prisijungti su
Šiandien gimtadienius švenčia (8)