Forumas > Fauna > Šeškas
Sukurtos temos: 82   Diskusijose pasisake: 1361
 
2011-02-04 15:11

Gal kas nors laikote šešką? Gal žinote jų auginimo subtilybes?

Aš esu kalbėjusi su viena mergina, kuri laiko šešką - labai patenkinta, sakė, labai mielas gyvūnas. Tik reikia išoperuoti funkciją, kad oro negadintų i vyskas - šauniau ir už katę.

 


Eli.lt forumo DUK

Eli.lt forumas. Kaip naudotis?

 
Rita
svečias
 
2011-02-04 18:15

Aš auginu. Netgi 3. Taip gyvūnas tikrai šaunesnis už katę, tačiau niekada su šiuo gyvūnu nesusidūrusiems žmonėms siūlau pirmiausia gerai viską apgalvoti ir išsiaiškinti subtilybes. Netinkamai prižiūrimas šis augintinis gali tapti tikru žvėrimi, skaudžiai kandžiotis ir atnešti kur kas daugiau nuostolių namams nei šuo arba katė.

Dėl liaukų operacijos tai tas nėra būtina jei gyvūna tinkamai prižiūri, tas priklauso tiek nuo pačio gyvūno tiek nuo situacijos. Tikrai nėra būtina tik nusipirkus gyvūną lėkti pas veterinarus.

Svarstantiems tokia galimybę rekomenduoju užsukti į www.ferret.lt ten yra labai daug informacijos apie šių gyvūnų priežiūrą. Be to klubo nariai mielai gali priimti pasisvečiuoti, susipažinti su šiais gyvūnais artimiau ir padėti priimti galutinį sprendimą.

Geriau galvoti iš anksto ir neskubėti, nei po to ieškoti kam "iškišti" nebereikalingu tapusį gyvūną.


 
Sukurtos temos: 82   Diskusijose pasisake: 1361
 
2011-02-05 20:18

Aha, jau apsilankiau šioje svetainėje: galiu tik pagirti - verta dėmesio

Iš tikro tai dėl auklėjimo labiausiai ir bijočiau... O kas jei nesugebėsi tinkamai išauklėti? Arba į rankas paklius koks mėgstantis pasikandžioti?


Eli.lt forumo DUK

Eli.lt forumas. Kaip naudotis?

 
Rita
svečias
 
2011-02-08 14:06

Tada raginu neskubėti, daugiau pabendrauti su siais gyvunais. Nezinau kokiam mieste esi, bet gali uzsukt i koki susitikima ;)

O del auklejimo tai jei tikrai mylesi gyvuna viskas imanoma. Aisku pastangu reikes bet visus nervus ir pykcius atperka ju isdaigos :)

Net didziausi kandunai yra isauklejami (nebent isigysi viskai laukini). Reikia tik laiko ir pastangu. Asmeniskai man su viena kandune mergyte prireike 2 men. Ranka tikrai buvo perkasta ne viena karta, bet viskas tik del to, jog niekas anksciau jai neparode, kad zmogus yra draugas, o ne priesas norintis nuskriausti.

Taip pat reikes nuolatiniu priminimu, nes su seskais niekada nebus kaip su katem-jei viena karta ismokei eiti pvz i dezute tai visada taip ir darys. Jie linke daznai tikrinti ar taisykles vis dar galioja :)

Dar siulau atkreipti dėmesi į tema "Ka siandien iskrete tavo seskas", butent dėl to jie yra labiausiai mylimi, tik ne visi namai pajegus tai atlaikyti :D :D :D :D :D


 
Sukurtos temos: 82   Diskusijose pasisake: 1361
 
2011-02-09 11:41

O jo.... supratau, kad turėsim ką veikti, jei vis dėl to apsispręsim jį įsigyti :)


Eli.lt forumo DUK

Eli.lt forumas. Kaip naudotis?

 
Rita
svečias
 
2011-02-09 23:26

Jei vistik apsispresite įsigyti tuomet mielai pasveikinsiu įsijungus į bendruomenę :) Palinkėsiu nepritrūkti meilės bei kantrybės ir turėsite nuostabų draugą :)

Jei ne tuomet palinkėsiu sėkmės atrandant savo gyvūną, juk ne kiekvienas iš mūsų galime auginti šunį, katę, žiurkėną, papugėlę, šešką ar ką nors kitą. Linkiu surasti patį artimiausią širdžiai ;)


 
Sukurtos temos: 82   Diskusijose pasisake: 1361
 
2011-02-15 08:41

O kaip šeškai sutaria su kitais gyvūnais? Na tarkim, tais pačiais šunimis?


Eli.lt forumo DUK

Eli.lt forumas. Kaip naudotis?

 
Rita
svečias
 
2011-02-15 15:31

Labai individualus dalykas, kuris priklausys nuo paciu gyvunu. Galima mokint ir pratint, bet tas kazka reiskia tik is dalies.

Esme tokia kad pvz. jei suo didelis tai net ir gyvunams sutariant suo gali seskiuka suzeisti, tiesiog zaidziant. Yra tokiu sunu ir tokiu sesku, kurie nemegsta konkurentu (demesio prasme) tai tiek seskas gali stresuoti tiek suo.

Taip pat seskai tokie gyvunai, kurie nelinke nusileisti. Pvz visi trys maniskiai eina aiskintis santykius ir puola tevu vokieciu avigani, svorio santyki galima isvaizduot. Nors suo labai draugisko charakterio, bet kai jam kazkoks spirgas kandzioja nosi arba kojas tai kantrybe irgi turi ribas, o nepriziurint gali baigtis tragedija seskiuko atzvilgiu. Su mazais sunimis gali sutarti gali ne. Su medziokliniais sunimis tikimybe kad sutars minimali, nes jie instinktyviai yra auka ir medziotojas.

Butu tas pat kas laikyti seska ir ziurke (grauzikai naturaliai gamtoje yra sesku maistas), triusiu ar net papugelemis. Imanoma juos laikyti tame paciame name/bute, bet draugai jie niekada nebus ir kuri nors reikes itin akylai saugoti. Kai siekia tikslo seskai yra labai isradingi.


 
 

Viršun ^ | Forumas > Fauna > Šeškas
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prisijungti su
Šiandien gimtadienius švenčia (12)