Forumas > Šeima > Smurtas šeimoje
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 515
 
2009-11-24 22:45

aš džiaugiuosi, kad mano šeimoje tokių dalykų nebuvo, bet aš tai mačiau, nes kaimynų vaikai labai dažnai atbėgdavo pas mus. man buvo keista, kodėl taip, bet paaugusi suvokiau prižastis. baisu kai prisimenu kiek kartų jie pas mus nakvojo.


 
Sukurtos temos: 10   Diskusijose pasisake: 436
 
2009-11-25 11:31

Lapkričio 25 dieną minima tarptautinė kovos su smurtu prieš moteris diena. Nuo lapkričio 25 d. visame pasaulyje startuoja 16 aktyvumo dienų prieš smurtą prieš moteris, kurios vyksta iki gruodžio 10 d. – Tarptautinės žmogaus teisių dienos.
Šiemet, kaip ir kasmet, Moterų informacijos centras organizuoja šių 16 aktyvumo dienų renginius, kuriais siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į smurtą prieš moteris šeimoje. Manome, kad tai yra opi socialinė visos visuomenės problema ir tik bendri vyriausybės ir nevyriausybinių organizacijų veiksmai bei augantis visuomenės nepakantumas gali užkirsti kelią smurtui ir padėti įgyvendinti valstybinės smurto prieš moteris mažinimo strategijos tikslus. 16 aktyvumo dienų metu bus rengiamos radijo laidos, transliuojamas 30 sekundžių informacinis klipas per Lietuvos nacionalinę televiziją, organizuojamas tarptautinis apskritas stalas-diskusija smurto prieš moteris šeimoje tema, transliuojamas informacinis viešinimo skydelis informaciniuose portaluose, specialiai šiam tikslui leidžiamas bei dalijamas Lietuvos organizacijų, teikiančių pagalbą smurtą patyrusioms moterims, žemėlapis, moterų pagalbos linijos telefoną reklamuojantys atšvaitai. O gruodžio 4 d. organizuojami renginiai vainikuos šių metų kampanijos veiksmus.


Akcijos „16 dienų be smurto prieš moteris“
PROGRAMA

Lapkričio 25 d. – Gruodžio 10 d.
Lietuvos nacionalinė televizija
30 sekundžių informacinis klipas „Atpažink smurtą – pasakyk ne!“

Lapkričio 25 d. , 27d., 30 d. – Gruodžio 3d., 4d., 7d., 10 d.
Radijo stotis M1plius
Laida: Netylėk – pasakyk smurtui NE! (10-11 val.)

 

Lapkričio 30d.
Vytenio g. 9/25, Vilnius
Apskritas stalas-diskusija „Smurtas šeimoje ... Ką daryti kitaip Lietuvoje?“
Užsienio šalių ekspertai iš Danijos, Norvegijos, Latvijos ir Švedijos pristatys šių šalių, kuriose egzistuoja palankesni kovai su smurtu šeimoje įstatymai, gerąją patirtį. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Vidaus reikalų ministerijos atstovai supažindins su smurto šeimoje padėtimi bei jos reglamentavimo galimybes Lietuvoje. Diskusijos metu dalyviai galės aktyviai aptarti Lietuvos situaciją bei galimybę, būtinybę ją keisti.


Gruodžio 4 d. 12 – 13 val.
Vilnius, Senamiestis, centras
Informacinė akcija prieš smurtą prieš moteris
Akcijos organizatoriai ir savanoriai dalins informacinę medžiagą (specialų akcijos leidinį, atšvaitus su pagalbos linijos moterims telefonu, ženkliukus) bei kvietimus į vakare vyksiantį koncertą sostinės gyventojams ir svečiams.


Gruodžio 4 d. 18 val.
Vilnius, Rotušės aikštė
Socialinė akcija - koncertas „Aš nesu trečia“
Koncertuoja: Irena Starošaitė, Asta Pilypaitė, Milana, Blogos Mergaitės
Svečiai: Norvegijos karalystės ambasadorius, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas, Vilniaus meras Vilius Navickas.
Renginio vedėjas aktorius Saulius Siparis.
 

Akciją finansuoja Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija pagal EEE ir Norvegijos finansinius mechanizmus, ir bendrai finansuoja Lietuvos Respublika, DAPHNE III programa, LR Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Amerikos centras Lietuvoje. Akcijos idėją palaiko Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus miesto motinos ir vaiko pensionas, tarptautinė kosmetikos kompanija AVON.


 


 
Sukurtos temos: 82   Diskusijose pasisake: 1361
 
2009-11-30 15:58

Nežinau, ar čia gerai, ar čia blogai, bet neteko matyti nei smurtaujančių, nei tų, prieš kurias yra smurtaujama. Blogai dėl to, kad negaliu komentuoti apie tokias situacijas.

Tačiau teko kalbėtis su žmonėmis, kurie suteikia pagalbą tokioms moterims. Tai dauguma tų moterų paskui pačios grįžta pas savo išrinktuosius ir toliau gyvena.

Nenoriu sakyti, kad jos kvailos, bet žiūrint iš psichologinės pusės, galbūt čia irgi kažkokia priklausomybė?

 

Žiauru....


Eli.lt forumo DUK

Eli.lt forumas. Kaip naudotis?

 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 515
 
2009-12-01 00:24

tai kad ir aš tokių nesuprantu. buvusi kaimynė tebegyvena su vyru, bet išsikėlė iš mano kaiminystės, o ir vaikai užaugo


 
Sukurtos temos: 2   Diskusijose pasisake: 24
 
2009-12-26 16:23

Giedre, tai zinoma, kad priklausomybe. Ir mtoeris turbut uzaugusi su panasiu pavyzdziu ir nebuvo ismokyta saves gerbti... Reikia visuomene lavinti ir sviesti tokiais klausimais: daugiau skelbimu per TV, plakatu stotelese ir t.t., kad tos mtoerys zinotu, kur kreiptis, jei ka, kad yra saugi vieta, kur ji gali su vaikais pabegti. 

 
indrociukas
svečias
 
2010-06-21 13:07

smurtas seimoje tai tikrai baisu ,,as jy patyriau savo kailiu ,labiausiai gaila buvo vaiku kurie viska mate ,ju deka ir pabegau nuo vyro ,,is karto musdavo tik girtas vyras bet atejo laikas kaip ir nuo blaivo gaudavau ,,na o priezasciu jis rasdavo kaip ant manes isilieti ,,budavo taip vyrui nera nuotaikos vadinasi reik ant kasko isilieti ,tai budavo gaunu ir net jei isjungiu televizoriu ,man tai baisiausia budavo kad paskui pasakydavo kad buvo uz ka tai gavai ,bet jau daugiau kaip metai laiko kaip negyvenu su juo ,,esuy laiminga matydama vaiku akyse liepsnele ,o nenubegancia asara ir liudesy ,,labiausiai uz viska dekoju savo suneliui kad palikau ta smurtautoja ,,niekada nepamirsiuy savo sesemiacio vaiko zodziu ,,,mama  rezgam plana kaip pabegti nuo jo ,,mes surezgem plana ,ir dabar laimingi esam


 
Sukurtos temos: 1   Diskusijose pasisake: 329
 
2010-06-28 21:06

Savo seimoje su tuo nesusiduriau, bet maciau kitur. Baisu Tiesiog vaiku, auganciu tokioje seimoje, gaila


 
Sukurtos temos: 14   Diskusijose pasisake: 233
 
2010-06-29 09:00

 Giedre, tiesiog būna toks žmonių tipas "smurtautojai" ir "aukos". Jie vieni be kitų neišgyvena.

Beje, ta tema labai rekomenduoju filmą Take My Eyes (orginalus pavadinimas Te doy mis ojos).


 
Sukurtos temos: 18   Diskusijose pasisake: 515
 
2010-06-29 21:35

vis dažniau apie smurtą pasigirsta. o dabar ir moterys duoda vyrams į kaulus  kaip reikiant


 
 

Viršun ^ | Forumas > Šeima > Smurtas šeimoje
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prisijungti su
Šiandien gimtadienius švenčia (12)